این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
هفتمین كنفرانس بين‌المللی بازی‌های رايانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها
The 7th International Conference on Computer Games; Challenges and Opportunities

:: نگاه ویژه‌ی کنفرانس


در سال‌های اخیر بیش از ۵۰۰ مقاله در ادوار مختلف کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها ارائه شده‌اند که سهم مهمی در توسعه‌ی پژوهش‌های مرتبط با این حوزه داشته‌اند. اما در بسیاری از تحقیقات انجام‌شده، ابزارها و روش‌ها و مداخلات انجام‌شده لزوماً مؤثرترین یا مناسب‌ترین در نوع خود نیستند و قابلیت تحقق در دنیای واقعی را ندارند. از دلایل این امر می‌توان به عدم توجه به هزینه‌ها و مشکلات پیاده‌سازی و بازار، فاصله‌ی زیاد با فضای ذهنی کاربران دنیای واقعی و دشواری تبدیل یافته‌های تحقیق به اطلاعات قابل استفاده در واقعیت اشاره کرد.
 

نگاه ویژه‌ی این دوره‌ی کنفرانس به بازی‌های رایانه‌ای؛ رویکرد مبتنی بر شواهد (Evidence Based Approach) اختصاص دارد. هدف ما، ترغیب پژوهشگران به تکیه بر شواهد واقعی از قبیل مصاحبه‌ها، گزارش‌ها، مطالعات موردی و میدانی و مانند آن در تحلیل نتایج پژوهش‌هاست تا از این بستر، محملی برای رفع نیازهای واقعی صنعت و اکوسیستم را فراهم آوریم. بدیهی است این رویکرد می‌تواند در همه‌ی حوزه‌های تحت پوشش کنفرانس اعم از فنی و مهندسی، هنر و علوم انسانی لحاظ گردد.

به مقالات برتر این نگاه ویژه به انتخاب کمیته‌ی تخصصی کنفرانس، جوایز نقدی از سوی بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای به ارزش مجموعاً بیست میلیون تومان اهدا خواهد شد. به علاوه این مقالات در کتاب ویژه‌ی کنفرانس چاپ خواهند شد و نویسندگان مقالات در فهرست سفید تحقیقات کاربردی بنیاد قرار خواهند گرفت.

 
فایل‌های مهم

Call for Papers

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)