این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
هفتمین كنفرانس بين‌المللی بازی‌های رايانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها
The 7th International Conference on Computer Games; Challenges and Opportunities

:: معرفی کنفرانس


پژوهش در زمینه‌ی فناوری‌های سرگرم‌کننده‌ی تعاملی و بازی‌های رایانه‌ای به عنوان مهمترین بخش آن، در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. علاوه بر علاقه‌ی محققین به بررسی مزایا و نیز آثار زیانبار بازی‌های رایانه‌ای موجود، در سال‌های اخیر پژوهش‌های هیجان‌انگیزی با مشارکت متخصصین رشته‌های مختلف در زمینه‌ی توسعه‌ی بازی‌های رایانه‌ای جدید به هدف درمان، آموزش، تبلیغات، ورزش، فرهنگ‌سازی و ... که در یک نگاه کلی سرگرمی‌های جدی (Serious Entertainments) نامیده می‌شوند، انجام گرفته است که مسیری نوین در پژوهش‌های بین‌رشته‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.
 

کنفرانس سالانه‌ی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» که از سال ۱۳۹۴ به همت دانشگاه اصفهان که یکی از بزرگترین دانشگاه‌های جامع کشور است برگزار می‌گردد، محملی برای آشنایی و هم‌افزایی و اشتراک دانش و تجارب متخصصین رشته‌های کامپیوتر، فناوری اطلاعات، هنر، روانشناسی، جامعه‌شناسی، مدیریت، اقتصاد و ... است تا با نزدیک کردن دیدگاه‌های فنی، هنری و علوم انسانی، رونق‌بخش پژوهش‌های بین‌رشته‌ای جدید باشد.
 

هفتمین دوره‌ی کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» به‌صورت آنلاین در تاریخ‌های ۵ و ۶ اسفند ۱۴۰۰ توسط دانشگاه اصفهان و بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای و به میزبانی مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان به‌عنوان بزرگترین قطب پژوهش، آموزش و کارآفرینی در این حوزه‌ی استراتژیک و ثروت‌آفرین، برگزار می‌گردد.
 

کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»

  • از حمایت نهادهای معتبر علمی و فرهنگی و اجتماعی سود می‌برد.
  • امکان ارزیابی ایده‌ها و مقالات پژوهشی توسط بزرگترین شبکه‌ی پژوهشی کشور در حوزه‌ی بازی‌های رایانه‌ای (شامل بیش از ۲5۰ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های داخل و خارج کشور در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف) را فراهم می‌آورد.
  • مقالات شما را در معتبرترین نمایه‌های کشور به پژوهشگران دیگر عرضه می‌کند.
  • امکان چاپ نسخه‌ی گسترش‌یافته‌ی مقالات برتر کنفرانس را در مجلات علمی معتبر و مورد قبول وزارت علوم فراهم می‌آورد.
  • امکان ارتباط با پژوهشگران و سرآمدان صنعت بازی‌سازی داخل و خارج کشور را فراهم می‌آورد.
  • حمایت‌های متنوعی از پژوهشگران برتر کنفرانس در حوزه‌های مختلف (از چاپ مقالات در ویژه‌نامه‌ها گرفته تا حمایت‌های مالی جهت تکمیل تحقیقات) صورت می‌دهد.

 

نگاه ویژه‌ی این دوره به بازی‌های رایانه‌ای؛ رویکرد مبتنی بر شواهد اختصاص دارد و پژوهش‌های مرتبط با این محورها جایگاه ویژه‌ای خواهند داشت. جزییات بیشتر را اینجا ببینید.


کمیته‌ی برگزاری کنفرانس از عموم پژوهشگران، بازی‌سازان، صاحبان دانش و فن، مدیران اجتماعی و فرهنگی و کلیه‌ی علاقمندان و صاحب‌نظران دعوت می‌کند با حضور خود در این رویداد پژوهشی و ارائه‌ی مقالات و محصولات ناب خود، به رونق این کنفرانس که متعلق به تک‌تک آنهاست، کمک کنند.
فایل‌های مهم

Call for Papers

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)